בית לחיים לאנשים עם מגבלות שכלית התפתחותית בכפר סבא קרוב לארבעה עשורים.

 אנו מאמינים כי הדיירים הינם במרכז העשייה וזהו ביתם! אנו נמצאים עבורם ותפקידנו לוודא כי רצונותיהם, צרכיהם ושאיפותיהם של כל אחד ואחד מהם באות לידי מימוש.

דיירי הבית

בית לחיים משמעותו מחויבות של מסגרת הדיור להשתנות ולהתאים עצמה לצרכיו המשתנים של האדם עם התבגרותו ובכלל. רוב דייריו של בר דרור הינם אנשים מתבגרים ומבוגרים ומכאן התמחותו במתן שירותי רפואה, פיזיותרפיה, תעסוקה ועוד  במקביל לגמישות, שינויים והתאמה מתמדת של המקום לדייריו.

משפחות

משפחות הדיירים הינן חלק חשוב, בלתי נפרד ומהוות שותפות מלאות  לדרך ולעשייה. אנו מאמינים בעבודה הוליסטית, שקופה ומשותפת עם המשפחות כאשר אנו צועדים לצדן בטיפול ובהתאמת השירות הנכון ביותר לבן משפחתן. משפחות הדיירים מוזמנות בכל עת לבקר את קרוב משפחתם או לקחת אותו לבילוי  (כמובן שרצוי ליידעו מראש על הביקור ולהתאימו לסדר היום שלו). בהתאמה, מנהל המסגרת, הצוות הרב מקצועי וצוות ההוסטל זמינים עבור בני המשפחה בכל עת ומקבלים בשמחה כל שאלה, הארה ורעיון שיעזרו לנו לשפר ולהשתפר.

 המעון נמצא בפיקוח ומימון משרד הרווחה ופועל תדיר לשיפור והפעלת שירותיו כמו גם לעמידה בדרישות ונהלי משרד הרווחה.

מערך הדיור

לבר דרור מערך דיור הכולל שבעה בתים. חמישה בין כתלי המעון, שלוחה ודירה במרכז כפר סבא אשר מהווים רצף מגורים המתאים את עצמו לרצונותיהם וצרכיהם המשתנים של דייריו.

כיום מתגוררים בשבעת בתיו כמאה וארבעים דיירים מגיל 21 ועד גיל הזהב.

במסגרת מגוריהם מקבלים הדיירים את כל צרכיהם החל מטיפול רפואי, ביגוד ותזונה וכלה בפעילויות פנאי, טיולים, מסיבות והתנדבות בקהילה.

מערך דיור זה מאפשר לדייריו מגורים במסגרת המתאימה לצרכיהם הרגשיים, הפיזיים והחברתיים כאשר בדירה מתגוררים שישה דיירים הנהנים מחיים עצמאיים ומשילוב בקהילה.  בשלוחה מתגוררים דיירים אשר נהנים ממגורים בשכונת אליעזר הפסטורלית יחד עם מוגנות וצוות צמוד ואילו במעון נהנים הדיירים מחיי קהילה באווירה משפחתית הנתמכת בשרותי מרפאה 24/7, שירותי שמירה, שירותי צוות אחראיות ועוד.

צוות

צוות המעון הינו צוות רב מקצועי אשר יחדיו בגישה הוליסטית מעניק טיפול בכל תחומי החיים. במעון מנהל, עובדת סוציאלית, פסיכולוג, פסיכיאטר, אחות אחראית וצוות מרפאה (אשר פועלת 24/7), רכזת תכניות אישיות, רכז תעסוקה, רכזת מתנדבים, פיזיותרפיסט, דיאטן, קלינאי תקשורת, צוות תעסוקות, מדריכי חוגים, צוות מטבח, צוות תחזוקה, צוות מכבסה וכן אם בית ואחראיות משמרת. כמו כן במעון צוות טיפולי שהוא ברובו צוות ותיק ומקצועי אשר עובר הכשרת "מטפל מוסמך" של משרד הרווחה כמו גם הכשרות והדרכות פנימיות וחיצוניות נוספות.

סדר יום

לאחר הקימה וארוחת הבוקר, יוצאים הדיירים לתעסוקות השונות. חלקם עובדים בקהילה (גן ילדים, ארומה, גינון), חלקם בתעסוקה מוגנת שמופעלת במושב גן חיים וחלקם בארבע תעסוקות המופעלות ברחביי המעון: פינת חי, מרכז זהב, מרכז אתגר והמרכז הרב חושי. כמו במגורים כך גם בתעסוקה הדיירים יכולים לבחור באיזו תעסוקה להשתתף ואף לעבור מתעסוקה לתעסוקה . שינוי בתעסוקה יכול גם להתבצע בהמלצת הצוות מתוך שינוי בצרכי הדייר.   לאחר ארוחת צהריים ומנוחה מוזמנים הדיירים לפעילויות פנאי מגוונות (תרפיה עם בעלי חיים, אומנות, גינון, מוזיקה, יצירה ועוד) וכן לפעילויות חברתיות כגון מועדון בבית איזי שפירא, התנדבות במרכז יום לקשיש, טיולים בקניון ועוד. את היום סוגרת ארוחת ערב שלאחריה זמן פנוי בו הצוות עומד לרשות הדיירים עד לשעת השינה.

תכנית אישית

לכל דייר ודייר זכות לתוכנית אישית המותאמת ובנויה עבורו.  על התוכניות אחראית רכזת התוכניות האישיות אשר בשיתוף הדייר, משפחתו, הצוות הרב מקצועי וצוות הבית עורכת מיפוי רצונות וצרכים, בונה את התוכנית ומנהלת את המעקב והתאמת התוכנית עפ"י התקדמותה והתנהלותה. תכני התוכנית פתוחים ורחבים ונגזרים מרצונותיו של הדייר (נסיעה באוטובוס), רצונותיה של משפחתו (עבודה בקהילה) והמלצותיו של הצוות הטיפולי (טיפוח החן).

מתנדבים

במערך הדיור פועלים מתנדבים רבים בתחומים שונים החל מתלמידי תיכון במסגרת תכנית "בגרות חברתית" (אשר חלקם נשאר אף לאחריה בעקבות הקשרים שנוצרים עם דיירנו), שכבת י"א מביה"ס אורט שפירא, חיילים, תנועת "אחר"י, מתנדבים מהקהילה ועוד. אנו מאמינים כי מתנדבים הינם סוכני שינוי ושגרירים בקהילה אשר עוזרים לקבל את השונה ואף הופכים לצעירים ערכיים ומודעים יותר לסביבתם.

חשוב לציין כי דיירנו אף הם מתנדבים בקהילה, מתוך אמונה כי לכל אחד יש יכולת לתרום ולהיתרם. נערכת פעילות התנדבותית רבת שנים עם המרכז יום לקשיש הסמוך, הופעות בבית הורים, קטיף תפוזים למען נזקקים ועוד.

לצפייה בגלריית התמונות שלנו

 

מנהל: שי אירני


נייד: 050-6477143
טלפון: 09-765-5345
[email protected]

כתובת: רופין 28, כפר סבא