בית לחיים לאנשים על רצף האוטיזם בעיר כפר יונה

 אנו מאמינים כי הדיירים הינם במרכז העשייה וזהו ביתם! אנו נמצאים עבורם ותפקידנו לוודא כי רצונותיהם, צרכיהם ושאיפותיהם של כל אחד ואחד מהם באות לידי מימוש.

דיירי הבית

דיירי הבית הינם מתבגרים ובוגרים על רצף האוטיזם ברמות תפקוד ועצמאות אשר מאפשרות להם חיים עצמאיים אך זקוקים לתמיכות בתחומי החיים השונים וליווי בחלק מהפעילויות בקהילה.

הבית הינו בית פתוח המעודד ומפתח עצמאות, חברות, תקשורת, שילוב ושימוש במשאבי הקהילה בכל תחומי החיים. הצוות מלווה את דייריו לאורך כל שעות היום, מדריך, מכוון ומעצים את כישוריהם ושאיפותיהם. במסגרת התוכניות וחיי היום יום מעודד הצוות את דיירי הבית ללמוד, להתנסות ולצאת באופן עצמאי לקהילה לבילויים, לצריכת שרותי פנאי ועוד.

ההוסטל נמצא בפיקוח ומימון משרד הרווחה ופועל תדיר לשיפור והפעלת שירותיו כמו גם לעמידה בדרישות ונהלי משרד הרווחה.

משפחות

משפחות הדיירים הינן חלק חשוב, בלתי נפרד ומהוות שותפות מלאות לדרך ולעשייה. אנו מאמינים בעבודה הוליסטית, שקופה ומשותפת עם המשפחות כאשר אנו צועדים לצדן בטיפול ובהתאמת השירות הנכון ביותר לבן משפחתן. משפחות הדיירים מוזמנות בכל עת לבקר את קרוב משפחתם או לקחת אותו לבילוי (כמובן שרצוי ליידעו מראש על הביקור ולהתאימו לסדר היום שלו). בהתאמה, מנהלת המסגרת, הצוות הרב מקצועי וצוות ההוסטל זמינים עבור בני המשפחה בכל עת ומקבלים בשמחה כל שאלה, הארה ורעיון שיעזרו לנו לשפר ולהשתפר.

מערך הדיור

הדיירים הינם שותפים מלאים בכל הנעשה בבית, בתורנויות, בקביעת תכנים, בתפריט, בשעות הפנאי ועוד. אנו מעודדים את דיירי הבית לקחת שליטה והובלה על חייהם ונמצאים שם בכדי לכוון ולתמוך במידת הצורך.

צוות

צוות ההוסטל הינו צוות רב מקצועי אשר יחדיו, בגישה הוליסטית מעניק הדרכה ותמיכה לדיירים בכל תחומי החיים, איש איש עפ"י צרכיו ושאיפותיו. הצוות כולל מנהלת, עובדת סוציאלית, רכזת תכניות אישיות, אם בית, פסיכאטר, אחות, איש תחזוקה, מנתחת התנהגות וכן צוות מדריכים מסור ומקצועי. הצוות עובר השתלמויות והדרכות מקצועיות מבית ומחוץ.

סדר יום

דיירי ההוסטל עובדים בתעסוקה בכפר יונה אשר מופעלת ע"י הארגון ונותנת מענה איש איש לצרכיו ורצונותיו. דיירי הבית לומדים ורוכשים מיומנויות תעסוקה ובמידה וקיים רצון והתאמה ניתן להשתלב בעבודות בשוק החופשי בליווי ותמיכת צוות התעסוקה.

לאחר חזרת הדיירים מהעבודה, לאחר שיח לשמיעה כיצד עבר עליהם, הם מוזמנים לארוחת צהריים ביתית, המבושלת מידי יום באהבה ע"י אם הבית. הדיירים עצמם מוזמנים לקחת חלק בבישול תוך למידת מיומנויות, פיתוח עצמאות ולקיחת אחריות ושותפות במתרחש בביתם. כמו כן מתנהלת שגרת מנוחה, פעילות אישית מועדפת, מקלחות ותוכניות אישיות.

אחה"צ מוזמנים הדיירים להשתתף בפעילויות פנאי מגוונות המתקיימות בהוסטל ומחוצה לו. הפעילויות נקבעות בשיתוף הדיירים ומטרתן לתת מענה לתחומי העניין השונים, לשמור על כושר ובריאות ולהוות מפגש חברתי תקשורתי. בנוסף נערכים מפגשי דיירים אם לשם שיח משותף על הקורה בבית, דרכי התמודדות והחיים בצוותא ואם בקבוצת כגון ועד דיירים, שיח על דרכי התנהלות בבית ועוד. הדיירים עצמם מוזמנים להעלות נושאים לפגישות אלו.

שעות הערב מוקדשות לזמן אישי, לתוכניות אישיות עם צוות ההוסטל ולפעילויות משותפות של הדיירים תוך עידוד פעילויות חברתיות, תקשורת והשתתפות במטלות הבית.

תכנית אישית

לכל דייר ודייר זכות לתוכנית אישית המותאמת ובנויה עבורו. את התוכניות מרכזת רכזת התוכניות האישיות אשר בשיתוף הדייר, משפחתו, הצוות הרב מקצועי וצוות הבית עורכת מיפוי רצונות וצרכים, בונה את התוכנית ומנהלת את המעקב והתאמת התוכנית עפ"י התקדמותה והתנהלותה. תכני התוכניות פתוחים ורחבים ונגזרים מרצונותיו של הדייר (לדוגמא מיומנויות מחשב), רצונותיה של משפחתו (לדוגמא עצמאות בתפקודי היום יום) והמלצותיו של הצוות הטיפולי (לדוגמא חיזוק מיומנויות תקשורתיות בין דיירי הבית).

 

לצפייה בגלריית התמונות שלנו

 

מנהל: מוטי ארבל

נייד: 050-6223199
טלפקס: 09-9539368
[email protected]

כתובת: הרקפת 29, כפר יונה