בית לחיים לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית בעיר כפר סבא

אנו מאמינים כי הדיירים הינם במרכז העשייה וזהו ביתם! אנו נמצאים עבורם ותפקידנו לוודא כי רצונותיהם, צרכיהם ושאיפותיהם של כל אחד ואחד מהם באות לידי מימוש.

דיירי הבית

דיירי הבית הינם אנשים צעירים בעלי יכולות עצמאות גבוהות אשר לרובם זוהי הפעם הראשונה בה הם עוזבים את בית הוריהם ועוברים להתגורר ולנהל אורח חיים עצמאי.

הבית מעודד ומפתח עצמאות, שילוב ושימוש במשאבי הקהילה בכל תחומי החיים כגון תעסוקה, פנאי, תחבורה ועוד.

צוות הבית מלווה את דייריו לאורך כל שעות היום, מדריך, מכוון ומעצים את כישוריהם ושאיפותיהם.

משפחות

משפחות הדיירים הינן חלק חשוב, בלתי נפרד ומהוות שותפות מלאות  לדרך ולעשייה. אנו מאמינים בעבודה הוליסטית, שקופה ומשותפת עם המשפחות כאשר אנו צועדים לצדן בטיפול ובהתאמת השירות הנכון ביותר לבן משפחתן. משפחות הדיירים מוזמנות בכל עת לבקר את קרוב משפחתם או לקחת אותו לבילוי  (כמובן שרצוי ליידעו מראש על הביקור ולהתאימו לסדר היום שלו). בהתאמה, מנהל המסגרת, הצוות הרב מקצועי וצוות ההוסטל זמינים עבור בני המשפחה בכל עת ומקבלים בשמחה כל שאלה, הארה ורעיון שיעזרו לנו לשפר ולהשתפר.

צוות

צוות ההוסטל הינו צוות רב מקצועי אשר יחדיו, בגישה הוליסטית , מעניק הדרכה וטיפול לדיירים בכל תחומי החיים, איש איש עפ"י צרכיו ושאיפותיו. הצוות כולל מנהלת, עובד סוציאלי, רכזת תכניות אישיות, אם בית, אחות, תחזוקה, וצוות מדריכים מסור ומקצועי. הצוות עובר השתלמויות והדרכות מקצועיות מבית ומחוץ.

מערך הדיור

להוסטל בית אי"ל כ"ס שלושה בתים; שני ביתים הנמצאים בשכונת אליעזר הפסטורלית דיירים וכן שתי דירות בשכונות הירוקות בהן מתגוררים שישה דיירים  בכל אחת  . דיירי הבית מנהלים אורח חיים עצמאי בבתים ובקהילה. כל בית הינו יחידת דיור עצמאית כאשר מתקיימים מפגשים משותפים, אירועים, טיולים ומסיבות.

ההוסטל נמצא בפיקוח ומימון משרד הרווחה ופועל תדיר לשיפור והפעלת שירותיו כמו גם לעמידה בדרישות ונהלי משרד הרווחה.

סדר יום

דיירי הבית מנהלים סדר יום עצמאי המתאים לכל אחד ואחד מהם באופן אישי. בבוקר, לאחר ארוחת הבוקר והכנת ארוחה קלה להמשך היום, יוצאים הדיירים לתעסוקות השונות. רוב הדיירים עובדים בתעסוקה בקהילה בליווי התעסוקה הנתמכת של המע"ש (משחק בסטודיו של ניסן נתיב, מע"ש תעשייתי, משרד התמ"ת, משרד עו"ד, בנק דיסקונט ועוד), חלקם נמצאים בשלבי הכשרה לקראת השתלבות בעבודה בקהילה וחלקם מועסקים בין כתלי המע"ש.

לאחר החזרה מהעבודה הדיירים מתנהלים בין מנוחה, מטלות ביתיות (כביסה לדוגמא) ומפגשים חברתיים אחד עם השני.

אחה"צ הדיירים מוזמנים לבחור בין פעילויות הפנאי השונות בקהילה או/ו במועדונים של חברת השווים כגון דרמה, שימור למידה, זומבה, מוזיקה, ספורט ועוד. דגש מושם על פיתוח יכולות אישיות אינדיבידואליות של כל דייר ודייר. אל פעילויות אלו מעודד הצוות את הדיירים להגיע באופן עצמאי וע"י שימוש בתחבורה ציבורית.

בנוסף מתקיימות בתוך ההוסטל פעילויות חברתיות מגוונות לשם העצמה, גיבוש חברתי, הקניית מיומנויות ועוד ע"י הצוות המקצועי של ההוסטל וכן ע"י גורמים מקצועיים.

שעות הערב מוקדשות לזמן אישי, לתוכניות אישיות עם צוות ההוסטל ולפעילויות משותפות של הדיירים.

תכנית אישית

לכל דייר ודייר זכות לתוכנית אישית המותאמת ובנויה עבורו.  את התוכניות מרכזת רכזת התוכניות האישיות אשר בשיתוף הדייר, משפחתו, הצוות הרב מקצועי וצוות הבית עורכת מיפוי רצונות וצרכים, בונה את התוכנית ומנהלת את המעקב והתאמת התוכנית עפ"י התקדמותה והתנהלותה. תכני התוכנית פתוחים, רחבים ונגזרים מרצונותיו של הדייר (לדוגמא נסיעה באוטובוס), רצונותיה של משפחתו (לדוגמא עבודה בקהילה) והמלצותיו של הצוות הטיפולי (לדוגמא טיפוח החן).

לצפייה בגלריית התמונות שלנו

מנהל: מאור זהבי

 

נייד: 052-5653574
טלפון: 09-765-4165
maor@beiteyal.co.il

       כתובת: לסל 21, כפר סבא