בית לחיים לאנשים על הרצף האוטיסטי

 אנו מאמינים כי הדיירים הינם במרכז העשייה וזהו ביתם! אנו נמצאים עבורם ותפקידנו לוודא כי רצונותיהם, צרכיהם ושאיפותיהם של כל אחד ואחד מהם באות לידי מימוש.

 

דיירי הבית

דיירי הבית הינם מתבגרים ובוגרים על רצף האוטיזם ברמות תפקוד ועצמאות גבוהה הזקוקים לתמיכות מסוימות בתחומי החיים השונים.

הבית הינו בית פתוח המעודד ומפתח עצמאות, חברות, תקשורת, שילוב ושימוש במשאבי הקהילה בכל תחומי החיים. הצוות מלווה את דייריו לאורך כל שעות היום, מדריך, מכוון ומעצים את כישוריהם ושאיפותיהם אולם בהחלט מצופה מדיירי ההוסטל לצאת באופן עצמאי לקהילה לבילויים, לצריכת שרותי פנאי ועוד, וזאת לבד או בחברותה.

דיירי ההוסטל עובדים בשוק החופשי ומגיעים באופן עצמאי לעבודתם או נמצאים בתהליך הכשרה לקראת עבודה זו. ישנם מספר תלמידי בית ספר אותם מלווה הצוות ותומך בשיעורים, הכנת עבודות ואף בהתכוננות לבחינות הבגרות.

ההוסטל נמצא בפיקוח ומימון משרד הרווחה ופועל תדיר לשיפור והפעלת שירותיו כמו גם לעמידה בדרישות ונהלי משרד הרווחה.

ההוסטל ממוקם במרכז כ"ס, בסמוך לקניון ערים, לרחוב ויצמן (רחובה הראשי של כ"ס) ומאפשר גישה קלה למגוון שירותים קהילתיים. כמו כן ההוסטל הינו בסמיכות לקווי אוטובוס מרובים וכן לתחנת רכבת, בהם ניתן לעשות שימוש קל ויעיל לכל חלקי הארץ.

להוסטל הצטרפה בשנת 2018 דירה ייחודית בה מתגוררים שישה דיירים המלווים באנשי צוות לאורכו של כל היום. הדירה ממוקמת אף היא במרכז כ"ס ונמצאת במרחק הליכה קצר מההוסטל. דיירי הדירה מקבלים אף הם שירותים מקצועיים ונוספים מצוות ההוסטל אך מצופה מהם לנהל, כמה שיותר, חיים עצמאיים.

משפחות

משפחות הדיירים הינן חלק חשוב, בלתי נפרד ומהוות שותפות מלאות לדרך ולעשייה. אנו מאמינים בעבודה הוליסטית, שקופה ומשותפת עם המשפחות כאשר אנו צועדים לצדן בטיפול ובהתאמת השירות הנכון ביותר לבן משפחתן. משפחות הדיירים מוזמנות בכל עת לבקר את קרוב משפחתם או לקחת אותו לבילוי (כמובן שרצוי ליידעו מראש על הביקור ולהתאימו לסדר היום שלו). בהתאמה, מנהלת המסגרת, הצוות הרב מקצועי וצוות ההוסטל זמינים עבור בני המשפחה בכל עת ומקבלים בשמחה כל שאלה, הארה ורעיון שיעזרו לנו לשפר ולהשתפר.

צוות

צוות ההוסטל הינו צוות רב מקצועי אשר יחדיו, בגישה הוליסטית מעניק הדרכה ותמיכה לדיירים בכל תחומי החיים, איש איש עפ"י צרכיו ושאיפותיו. הצוות כולל מנהלת, עובד סוציאלית, רכזת תכניות אישיות, אם בית, פסיכאטר, אחות, תחזוקה, מנתחת התנהגות וכן צוות מדריכים מסור ומקצועי. הצוות עובר השתלמויות והדרכות מקצועיות מבית ומחוץ.

סדר יום

דיירי הבית מנהלים סדר יום עצמאי המתאים לכל אחד ואחד מהם באופן אישי. בבוקר, לאחר ארוחת הבוקר, יוצאים הדיירים לבתי הספר ולעבודה. תלמידי התיכון משולבים בבתי ספר שונים, איש איש עפ"י התאמתו.

הדיירים חוזרים בשעות שונות ממסגרות הבוקר . לאחר שיח לשמיעה כיצד עבר עליהם יומם או/ו עיון במחברות הקשר הם מוזמנים לארוחת צהריים ביתית, המבושלת מידי יום באהבה ע"י אם הבית. הדיירים עצמם מוזמנים לבשל לעצמם או לכלל הדיירים ארוחות, איש איש עפ"י טעמו תוך חשיבה ושיח על בריאות, מגוון, התחשבות בזולת ועוד. כמו כן מתנהלת שגרת מנוחה, פעילות אישית מועדפת, מקלחות ותוכניות אישיות.

אחה"צ מוזמנים הדיירים להשתתף בפעילויות פנאי מגוונות המתקיימות בהוסטל ומחוצה לו. הפעילויות נקבעות בשיתוף הדיירים ומטרתן לתת מענה לתחומי העניין השונים, לשמור על כושר ובריאות ולהוות מפגש חברתי תקשורתי. בנוסף נערכים מפגשי דיירים אם לשם שיח משותף על הקורה בבית, דרכי התמודדות והחיים בצוותא ואם בקבוצת עפ"י נושא רלוונטי כגון קבלה עצמית, זוגיות, אני והחברה ועוד. הצוות מעודד את דיירי הבית לצרוך פעילויות פנאי בקהילה ואף ליזום אותם, כדוגמת הליכה בפארק הסמוך.

שעות הערב מוקדשות לזמן אישי, לתוכניות אישיות עם צוות ההוסטל ולפעילויות משותפות של הדיירים תוך עידוד פעילויות חברתיות, תקשורת והשתתפות במטלות הבית.

תכנית אישית

לכל דייר ודייר זכות לתוכנית אישית המותאמת ובנויה עבורו. את התוכניות מרכזת רכזת התוכניות האישיות אשר בשיתוף הדייר, משפחתו, הצוות הרב מקצועי וצוות הבית עורכת מיפוי רצונות וצרכים, בונה את התוכנית ומנהלת את המעקב והתאמת התוכנית עפ"י התקדמותה והתנהלותה. תכני התוכניות פתוחים ורחבים ונגזרים מרצונותיו של הדייר (לדוגמא מיומנויות מחשב), רצונותיה של משפחתו (לדוגמא עצמאות בתפקודי היום יום) והמלצותיו של הצוות הטיפולי (לדוגמא חיזוק מיומנויות תקשורתיות בין דיירי הבית).

הדיירים הינם שותפים מלאים בכל הנעשה בבית, בתורנויות, בקביעת תכנים, בתפריט, בשעות הפנאי ועוד. אנו מעודדים את דיירי הבית לקחת שליטה והובלה על חייהם ונמצאים שם בכדי לכוון ולתמוך במידת הצורך.

לגלריית התמונות שלנו >>

מנהל: עוזיה הלוי

נייד: 052-5802712
טלפקס: 09-7695347
[email protected]

כתובת: החי"ל 16, כפר סבא